Martin Sundby ma na szafce nocnej zdjęcia… Rosjan. Wcześniej miał Northuga

fot: I. Trawka

Norweskie media poinformowały, że Martin Sundby motywuje się do treningów w bardzo interesujący sposób. Już po porannym przebudzeniu się widzi swoich rywali, którzy znajdują się w postaci zdjęcia… na szafce nocnej 33-latka.

Martin Sundby oraz jego żona Marieke Heggeland wygłosili wykłady na temat motywacji w zakresie zmian w stylu życia i zdrowia publicznego na Uniwersytecie w Kristianii. Norweg przyznał, że aby skupić się na pracy, którą ma wykonać danego dnia, ma postawione zdjęcia na stoliku nocnym swoich zaciętych rywali. Na początku znajdowali się na nich m.in. Petter  Northug oraz Dario Cologna. Teraz przyszedł czas na Rosjan.

Sundby uważa, że rosyjscy biegacze są naprawdę mocni. Norweg doskonale pamięta, jak dobrze Alexander Bolszunow czy Daniel Spitsow radzili sobie podczas występów w Pucharze Świata oraz na samych igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu. Pierwszy z nich na IO zdobył trzy medale, w tym jeden indywidualny, a w Pucharze Świata raz stał na podium (3. miejsce). Bolszunow z kolei jest czterokrotnym medalistą olimpijskim z Korei, w tym dwukrotnie indywidualnym. W PŚ 2017/2018 dziewięć razy stawał na podium. Martin Sundby nie zapomina również o Sergieju Ustjugowie. Uważa, że reprezentant Rosji naprawdę może być mocny w przyszłym sezonie, jednak myśli, że on również ma wszystko, aby dalej walczyć z najlepszymi.

źródło: nrk.no

 

Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.