Martin Schmitt o faworytach w sezonie zimowym

Fot.:zimbio.com/AlexanderHassenstein

Fot.:zimbio.com/Alexander Hassenstein
Fot.:zimbio.com/AlexanderHassenstein

Choć Martin Schmitt zakończył już karierę skoczka narciarskiego, to jest ciągle obecny w świecie skoków jako ekspert sportowy. Tym razem dla portalu skispringen.com opowiedział o swoich faworytach w rozpoczynającym się sezonie zimowym.

Jako reprezentant Niemiec mocno wierzy we własną drużynę. Schmitt widzi kadrę Niemiec na wysokich pozycjach podczas zawodów nadchodzącego Pucharu Świata. Jego zdaniem przynajmniej trzech zawodników z Niemieckiej Federacji ma szansę triumfować w konkursach, a są to Severin Freund, Richard Freitag oraz Andreas Wellinger. Oprócz wyżej wymienionych zawodników David Siegel i Markus Eisenbichler również mają dużą szansę na dobre lokaty w zawodach. Martin Schmitt przewiduje również, że nadchodzący sezon nie będzie należał do najłatwiejszych dla powracającego po kontuzji Severina Freunda, lecz jego doświadczenie pomoże mu w osiągnięciu dobrej formy.

Poza reprezentacją Niemiec, Schmitt widzi Polskę jako faworyta w rozpoczynającym się sezonie zimowym. Według niego Stefan Horngacher jako nowy trener pomógł Polakom ponownie osiągać wysokie wyniki. – Kot był bardzo dobry latem, a skoki Stocha są coraz stabilniejsze- powiedział Martin Schmitt w wypowiedzi dla skispringen.com. Do grona faworytów zaliczył jeszcze Petera Prevca oraz kadrę Norwegii.

Źródło: skispringen.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.