Marit Bjoergen powraca do sportu już 16 marca

fot: fis-ski.com
fot: fis-ski.com

Marit Bjoergen, która 26 grudnia 2015 roku urodziła synka powróci do sportowej rywalizacji wcześniej niż planowała bo już 16 marca. Czterokrotna zdobywczyni Kryształowej Kuli wystartuje w Sarpsborg podczas obchodów tysiąclecia miasta.

Norweżka początkowo planowała wystartować dopiero 30 marca, podczas drugiej części mistrzostw Norwegii rozgrywanych w Beitostoelen. Do wcześniejszego sprawdzenia swoich sił namówił ją jednak trener, który już w czasie ciąży zapisał Norweżkę na ten bieg bez jej wiedzy. – Trasa jest krótka, dwie rundy po 450 metrów i płaska, a technika klasyczna, więc będzie wymagać dużej pracy kijkami. Będzie to idealna okazja do sprawdzianu dyspozycji – tłumaczył trener.

Pomimo, że bieg będzie miał tylko charakter pokazowy to weźmie w nim udział prawie cała reprezentacja po powrocie ze Ski Tour Canada. Ponadto w zawodach Marit Bjoergen nie będzie jedyną świeżo upieczoną mamą! Obok niej wystartuje także Słowenka Katji Visnar – Będziemy mieli na starcie dwie sportowe mamy należące do elity biegów narciarskich, więc zainteresowanie imprezą jest ogromne. Marit i Katja będą musiały walczyć z liderką PŚ w sprincie Maiken Caspersen Falla, która na pewno pojawi się podczas obchodów tysiąclecia miasta na trasie – zakończył trener Bjoergen Egil Kristiansen.

Źródło: eurosport.onet.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.