Marit Bjoergen powraca do rywalizacji w Pucharze Świata

fot. sport.dziennik.pl

fot. sport.dziennik.pl
fot. sport.dziennik.pl

Marit Bjoergen znalazła się w składzie reprezentacji Norwegii na zawody Pucharu Świata w Ulricehamn (21-22 stycznia). Norweżka powraca do rywalizacji po ponad miesięcznej przerwie. W kadrze nie ma za to Pettera Northuga.

Marit Bjoergen po raz ostatni w Pucharze Świata startowała w zawodach w La Clusaz. Norweżka zajęła wtedy drugie miejsce w biegu na 10 kilometrów stylem dowolnym, a następnie odniosła zwycięstwo w sztafecie wspólnie z koleżankami z kadry. 36-latka, tak jak wcześniej planowała, nie wzięła udziału w Tour de Ski i skupiła się na treningach, które mają jej pomóc w zdobywaniu kolejnych medali na mistrzostwach świata w Lahti. Bjoergen nie startowała także w miniony weekend w Toblach, ale znalazła się w składzie reprezentacji na zawody w Ulricehamn. Dla Norweżki będzie to dopiero siódmy start indywidualny w tym sezonie.

Do Pucharu Świata powracają również Heidi Weng i Ingvild Flugstad Oestberg, które nie startowały w Toblach ze względu na zmęczenie po wyczerpującym cyklu Tour de Ski. Skład kadry uzupełniają Silje Oyré Slind, Astrid Uhrenholdt Jacobsen, Ragnhild Haga, Kari Oyré Slind i Lotta Udnes Weng.

W składzie kadry mężczyzn nadal brakuje Pettera Northuga, który nie może powrócić do optymalnej formy. W zawodach nie wystartuje także Emil Iversen. Szansę debiutu dostanie za to triumfator grudniowego biegu na 10 kilometrów w Pucharze Skandynawii, Daniel Stock.

Skład reprezentacji Norwegii (M):
Mattis Stenshagen, Anders Gløersen, Daniel Stock, Simen Sveen Spirit Reas, Simen Hegstad Krüger, Finn Haagen Krogh, Martin Johnsrud Sundby, Mathias Round Green

Skład reprezentacji Norwegii (K):
Marit Bjørgen, Ingvild Flugstad Oestberg, Silje Oyré Slind, Astrid Uhrenholdt Jacobsen, Ragnhild Haga, Kari Oyré Slind, Heidi Weng, Lotta Udnes Weng

Źródło: Expressen

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.