Marit Bjoergen oddała Therese Johaug swoje narty

fot. Irek Trawka

Sezon 2018/2019 w biegach narciarskich będzie obfitował w wielkie emocje. Do rywalizacji powróci po dyskwalifikacji Therese Johaug, która w prezencie od swojej wieloletniej koleżanki z kadry – Marit Bjoergen otrzymała narty na których ma zamiar pobiec na Mistrzostwach Świata w narciarstwie klasycznym w Seefeld. 

Marit Bjoergen, która już zakończyła swoją sportową karierę w biegach narciarskich, chce pomóc powrócić Therese Johaug na szczyt. Dlatego też, multimedalistka z Norwegii przekazała swojej koleżance, komplet sprzętu sportowego, na którym ona zdobyła złote medale Mistrzostw Świata i Igrzysk Olimpijskich. W sumie Bjoergen w swoim dorobku posiada osiem medali Olimpijskich i osiemnaście Mistrzowskich. Therese Johaug zamierza wykorzystać owe narty w trakcie Mistrzostw Świata w austriackim Seefeld, które odbędą się w terminie od 19 lutego do 3 marca. Całą sprawę skomentowała na spotkaniu z mediami w Kvitfjell na którym nie kryła szczęścia z tego faktu. – To wielki zaszczyt dla mnie biegać na nartach mojej wielkiej idolki i dzisiaj mentorki. Wszyscy wiemy jak szybko na nich biegała, więc teraz nie będę miała wymówki, że przegrywając miałam gorszy sprzęt niż rywalki. Te są przecież najlepsze na świecie. – opowiadała zadowolona biegaczka.

Sama Marit Bjorgen zapewnia, że będzie trzymała kciuki za Johaug w trakcie Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym, które są aktualnym celem 30-letniej biegaczki. – Będę ją tam dopingować z trybun i przekazałam moje narty jak pałeczkę sztafetową nie tylko mojej koleżance, lecz też moim zdaniem najlepszej obecnie biegaczce świata i myślę, że pomogą w zdobyciu kolejnych medali w jej karierze. – skomentowała.

Przypomnijmy, że Therese Johaug została zdyskwalifikowana na 18 miesięcy za stosowanie niedozwolonego sterydu o nazwie Clostebol. Nie pomogły wtedy tłumaczenia Johaug, ani zapewnienia jej kadrowego lekarza. Kara zakończyła się 19 kwietnia bieżącego roku.

Źródło: sport.onet.pl

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.