Marit Bjoergen i Johannes Klaebo mistrzami Norwegii w sprincie

fot. Irek Trawka

Marit Bjoergen wygrała sprint stylem klasycznym podczas  Mistrzostw Norwegii w biegach narciarskich. W gronie mężczyzn bezkonkurencyjny był Johannes Hoesflot Klaebo. 

Sprint stylem klasycznym otworzył zmagania w mistrzostwach Norwegii. Na starcie zabrakło jednak wieku czołowych biegaczek, zwłaszcza wśród kobiet. Z występu zrezygnowały m.in.: Ingvild Flugstad Oestberg, Heidi Weng, Astrid Jacobsen czy Maiken Caspersen Falla. W związku z tym Marit Bjoergen miała dużo łatwiejsze zadanie.

Utytułowana Norweżka w porannych eliminacjach zajęła trzecie miejsce, ale w finale nie dała już swoim rywalkom żadnych szans. W decydującym biegu Bjoergen dość długo utrzymywała się za plecami Kathrine Rolsted Harsem, by na finiszu nie pozostawić złudzeń co do tego komu należy się złoto. Na trzecim miejscu zawody ukończyła Silje Oeyre Slind.

Dla Marit Bjoergen był to 22. indywidualny tytuł mistrzyni Norwegii – trzeci wywalczony w sprincie.

Tytuł mistrza Norwegii seniorów zdobył Johannes Hoesflot Klaebo. Młody Norweg zajął pierwsze miejsce w eliminacjach, a potem konsekwentnie przechodził przez ćwierćfinały i półfinały. W decydującym biegu Klaebo także był bezkonkurencyjny, wyprzedzając Eirika Brandsdala i Fredrika Risetha.

W piątek kolejny dzień mistrzostw Norwegii. Biegacze i biegaczki będą mieli do pokonania 10 i 15 kilometrów stylem dowolnym.

Wyniki sprintu kobiet

Wyniki sprintu mężczyzn

Źródło: informacja własna 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.