fot: eurosport.onet.pl  Reuters
fot: eurosport.onet.pl
Reuters

Marit Bjoergen w piątek spotkała się z dziennikarzami w kompleksie sportowym Holmenkollen w Oslo, gdzie w ten weekend odbędą się najdłuższe biegi w Pucharze Świata. Norweżka opowiadała o zmianach jakie nastąpiły w jej życiu w związku z macierzyństwem i o planach, które ma na najbliższą przyszłość.

Norweska gwiazda biegów narciarskich 26 grudnia została matką. Bjoergen urodziła syna, któremu dała na imię Marius. Multimedalistka mistrzostw świata i igrzysk olimpijskich bardzo szybko wróciła do treningów, które kontynuowała także w trakcie ciąży.

Norweżka opowiedziała o tym, jak wychodzi jej łączenie obowiązków matki z treningami. – Ta sytuacja jest dla mnie czymś zupełnie nowym, ponieważ mam w domu nowego szefa, który nazywa się Marius. Teraz to on o wszystkim decyduje i muszę się do niego dostosować – opowiadała Bjoergen.

Dla utytułowanej biegaczki narciarskiej rola matki jest czymś nowym i nie ukrywa, że nadal się jej uczy. – Uczę się codziennie roli matki i największą nowością dla sportowca wyczynowego, który dzieli cykl dnia na wysiłek i wypoczynek jest to, że Marius budzi się zawsze nieoczekiwanie w środku nocy – dodała.

Norweska biegaczka ma w planach powrócić do rywalizacji na trasach biegowych jeszcze w tym roku. Bjoergen chce wystartować w mistrzostwach kraju, które odbędą się na przełomie marca i kwietnia. – Oceniam, że za około miesiąc powinnam osiągnąć formę startową, więc występ w mistrzostwach Norwegii w Beitostoelen na przełomie marca i kwietnia jest jak najbardziej aktualny. – zakończyła norweska gwiazda.

Źródło: polskieradio.pl / PAP

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.