Mario Seidl zadowolony po Letnim Grand Prix

fot.: GEPA pictures/ Harald Steiner

fot.: GEPA pictures/ Harald Steiner

Mario Seidl zdobył najwięcej punktów podczas cyklu Letniego Grand Prix w kombinacji norweskiej. Austriak wygrał 2 razy, raz był drugi i raz trzeci. Nie wygrał on klasyfikacji generalnej, którzy nie wystartował w Planicy. W wywiadzie dla FIS Seidl przyznał, że jest na właściwej drodze przed sezonem olimpijskim.

Mario Seidl świetnie zaprezentował się podczas zawodów Letniego Grand Prix. Austriackiemu kombinatorowi nie było dane zdobyć trofeum za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. W trakcie zawodów w Planicy był on na zgrupowaniu kadry w Oberhofie. Przed Austriakami jeszcze obozy treningowe w Seefeld oraz na torze lodowym w Oberstdorfie. Bliżej zimy austriaccy zawodnicy będą przenosić się do Skandynawii.

W wywiadzie poruszony był temat dobrych występów zimą po udanym sezonie letnim. Seidl liczy na to, że jednym z czołowych zawodników na świecie w zawodach sezonu zimowego. Zależy mu szczególnie na dobrym starcie na igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu.  W poprzednim sezonie Mario Seidl stał na podium w zawodach Pucharu Świata rozgrywanych na obiektach olimpijskich.

Na koniec wywiadu Seidl pochwalił Jarla Magnusa Riibera. Według Austriaka Norweg będzie niezwykle groźnym zawodnikiem w najbliższym sezonie.

źródło: fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.