Maren Lundby przerywa treningi. To przez kontuzję

fot. M. Rudzińska

Najlepsza skoczkini narciarska ostatnich lat zmaga się z kontuzją kolana. Mowa o Maren Lundby, którą czeka teraz przynajmniej tygodniowa przerwa w treningach. – Muszę teraz nieco odpocząć – powiedziała mistrzyni olimpijska.

fot. M. Rudzińska

Maren Lundby na problemy z kolanem narzekała jakiś czas temu, ale nie przeszkadzało jej to dotychczas w uprawianiu tego sportu. – Pogorszyło się w ubiegłym tygodniu – zaznaczyła. Nadszedł zatem czas, aby konkretnie się przebadać. Rezonans magnetyczny wykazał, że Norweżka ma problemy w obrębie więzadła rzepki.

– Ważne, aby nie stało się nic z więzadłem krzyżowym. Muszę teraz nieco odpocząć, nim zacznę znów normalnie trenować. Przynajmniej w nadchodzącym tygodniu nie będę obciążała kolana – skomentowała triumfatorka klasyfikacji generalnej PŚ w trzech ostatnich sezonach.

Trener mistrzyni świata nie jest zaskoczony sytuacją. Twierdzi, że o sprawie wiedział od jakiegoś czasu. Teraz w jego gestii jest ułożenie bezpiecznego planu powrotu skoczkini do treningów. – Trudno powiedzieć, czy wróci za tydzień. Podejmiemy wszelkie środki ostrożności w jej przypadku – skomentował Christian Meyer.

Do startu sezonu Pucharu Świata kobiet zostały równe trzy miesiące. Szkoleniowiec jest spokojny o to, czy jego zawodniczka będzie gotowa na ten moment. – Jeśli z kolanem będzie wszystko dobrze, to powinna być gotowa – przyznał Meyer.

Źródło: Aftenposten.no

Mateusz Król
Obserwuj