Marcisz i Rucki tryumfują w Pucharze Polski w biegach na nartorolkach

Źródło: PZN

Źródło: PZN

W miniony weekend odbyły się ostatnie zawody rozgrywane w ramach Pucharu Polski w biegach na nartorolkach. W sobotę biegaczki i biegacze rywalizowali na dystansach, zaś w niedzielę mogliśmy śledzić ich poczynania w sprintach. Gospodarzem finałowej imprezy był Tomaszów Lubelski.

Pierwszy dzień ostatniego weekendu z zawodami Marwe Cup w tle upłynął pod znakiem rywalizacji w biegach dystansowych. Panowie mieli do pokonania 15 kilometrów, panie zaś mierzyły się z odległością o 5 kilometrów krótszą. W gronie seniorów najlepiej poradził sobie zawodnik klubu NKS Trójwieś Beskidzka, Bartłomiej Rucki. Wśród seniorek z samą sobą ścigała się natomiast Anna Bielecka. Była ona bowiem jedyną biegaczką w swej kategorii wiekowej, która tego dnia pojawiła się na trasie w Tomaszowie Lubelskim.

Wyniki sobotnich biegów dystansowych

W niedzielę odbyły się ostatnie zawody zaliczane do klasyfikacji generalnej tegorocznego Pucharu Polski w biegach na nartorolkach. Tym razem trasa biegu liczyła dokładnie kilometr. W seniorskiej rywalizacji najlepiej poradzili sobie Jan Żółkiewski oraz Anna Bielecka. Zawodnik klubu MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski okazał się lepszy od sobotniego tryumfatora, Bartłomieja Ruckiego, oraz Mikołaja Michałka z klubu MKS Istebna. Z kolei Bielecka ponownie była jedyną startującą zawodniczką.

Wyniki niedzielnych biegów sprinterskich

Bardzo dobra dyspozycja w biegach rozegranych w Tomaszowie Lubelskim sprawiła, że po ośmiu rozegranych konkurencjach Bartłomiej Rucki zgromadził na swoim koncie największą ilość punktów. W efekcie został on najlepszym seniorem tegorocznej edycji Pucharu Polski w biegach na nartorolkach. Jego wyższość uznać musieli między innymi: Maciej Staręga, Paweł Klisz czy bracia Bury. Zawodnicy ci nie przystąpili jednak do zmagań w Tomaszowie Lubelskim. Wśród pań najlepszą biegaczką całego cyklu okazała się Izabela Marcisz. Drugie miejsce przypadło w udziale Magdalenie Kobielusz, zaś trzecie – Magdalenie Wojtyle.

Klasyfikacja generalna Pucharu Polski w biegach na nartorolkach

Źródło: pzn.pl