Maciej Staręga polskim jedynakiem na Tour de Ski

maciejstaregagrzegorzstarega

Reprezentacja Polski pojedzie na Tour de Ski w bardzo skromnym składzie. W tym prestiżowym cyklu wystartuje jedynie Maciej Staręga. 

W Tour de Ski 2016/2017 kibicom przyjdzie się ekscytować jedynie rywalizacją zagranicznych biegaczy i biegaczek. Reprezentacja Polski pojawi się w bardzo okrojonym składzie, bowiem na liście startowej widnieje tylko nazwisko Macieja Staręgi.

– Na Tour de Ski jedzie tylko Maciek Staręga, nikt więcej. Chodzi tu o jego start w sprincie w Val Muestair, czyli o pierwszy etap. Nie będzie biegał całego Touru, wycofa się i pojedzie do Polanicy –  mówi w rozmowie z WP SportoweFakty trener kadry mężczyzn Janusz Krężelok.

Wśród kobiet nie będziemy mieli jednak żadnej reprezentantki. Justyna Kowalczyk już w ubiegłym sezonie zapowiedziała, że dziesiąta edycja Tour de Ski (2016) była dla niej pożegnaniem z tą imprezą. Polka ma teraz inne plany treningowe i skupia się jedynie na rywalizacji techniką klasyczną. Na starcie tegorocznego Touru nie zobaczymy jednak żadnej Polki o czym w rozmowie z WP SportoweFakty opowiadał trener Wiesław Cempa. – Nie, na Tour de Ski się nie wybieramy.  Musimy naszą politykę startową układać tak, żeby trening, który chcemy zrealizować, pozwolił zbudować formę na mistrzostwa świata. Tour de Ski to duże obciążenie i forma mogłaby przyjść, a później już nie dałoby rady utrzymać jej aż do mistrzostw świata – mówi Cempa.

Tour de Ski rozpocznie się 31 grudnia w Val Muestair a zakończy 8 stycznia w Val Di Fiemme.

Źródło: Sportowefakty.wp.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.