Maciej Kot wraca do PŚ, Stefan Hula zostaje w Polsce. Znamy skład naszych skoczków na Lahti


Paweł Wąsek pozostanie w składzie polskich skoczków na zawody Pucharu Świata w Lahti. Nie oznacza to jednak, że nie zobaczymy na starcie Macieja Kota. Stefan Horngacher zdecydował, że tym razem na spokojny trening uda się Stefan Hula.
Polski Związek Narciarski poinformował właśnie, że w składzie polskich skoczków na zawody Pucharu Świata w Lahti dojdzie do jednej zmiany. Na skoczni o punkcie konstrukcyjnym umieszczonym na 116 metrze zobaczymy: Macieja Kota, Pawła Wąska, Kamila Stoch, Piotra Żyłę, Dawida Kubackiego oraz Jakuba Wolnego. Ten pierwszy zastąpi w ekipie Stefana Hulę. Ten zaś uda się na spokojny trening w kraju.

Przypomnijmy, że w minionym tygodniu skoczkowie rywalizowali na skoczni do lotów narciarskich w Oberstdorfie. Hula ani razu nie przebrnął tam kwalifikacji. Maciej Kot w tym czasie trenował indywidualnie. Paweł Wąsek, chociaż podobnie jak Hula nie awansował do żadnego z konkursów w Niemczech, dostał szansę i wystąpi w Lahti. Dla szóstego juniora świata starty w Oberstdorfie były debiutanckimi w lotach. W Finlandii powinno Pawłowi pójść lepiej.Źródło: PZN

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.