Luana Flütsch rezygnuje z dalszych startów w sezonie 2016/2017

fot. Swiss Ski

fot. Swiss Ski
fot. Swiss Ski

Zawodniczka szajcarskiej kadry C w narciarstwie alpejskim – Luana Flütsch – poinformowała za pośrednictwem facebooka, że jest zmuszona zrezygnować z dalszej jazdy w sezonie 2016/2017. Powodem tej decyzji jest dawna kontuzja, odniesiona jeszcze w 2014 roku.

W marcu 2014 roku Luana Flütsch upadła podczas pierwszego przejazdu giganta podczas Mistrzostw Szwajcarii. Skutkiem tego wypadku było złamanie kości piszczelowej w lewej nodze. Choć minęły już prawie 3 lata to kontuzja pozostawiła po sobie ślad. Wystający odłamek kostny powoduje silny ból w nodze Szwajcarki. Flütsch przyznała, że początkowo chciała poczekać do końca sezonu, ale jednak nie jest w stanie już walczyć z bólem i w ciągu kilku dni podda się operacji.

W tym sezonie 22-letnia Luana Flütsch miała już jedną przerwę w treningach po upadku na treningu na Diavolezza. Uderzyła wtedy głową o stok i doznała wstrząsu mózgu. Było to jeszcze przed rozpoczęciem startów i dość szybko młoda Szwajcarka powróciła do jazdy na nartach. Sezon 2016/2017 nie był dla niej zbyt udany. Większość przejazdów w Pucharze Europy było nieukończonych. Jedynie dwukrotnie udało jej się zapunktować. Najlepszy wynik Flütsch to 16. miejsce w supergigancie w Kvitfjell.

Źródło: facebook.com/luana.fluetsch, skionline.ch

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.