LPK w Stams: Killian Peier pogodził Austriaków, Polacy bez błysku

Killian Peier wygrał konkurs Letniego Pucharu Kontynentalnego w Stams. Reprezentant Szwajcarii pogodził gospodarzy i po wczorajszym czwartym miejscu dziś mógł świętować zwycięstwo. Na podium stanęli także Philipp Aschenwald i Daniel Huber. Najlepszy z Polaków był Tomasz Pilch, który ukończył konkurs na 14. miejscu.

Reprezentanci Austrii, którzy zdominowali wczorajszy konkurs w Stams, dziś także mieli ochotę na powtórkę z rozrywki. Po pierwszej serii na prowadzeniu znajdowało się trzech skoczków gospodarzy. Najlepszą notę uzyskał Michael Hayboeck, drugi rezultat należał do Philippa Aschenwalda, a trzeci do Clemensa Aignera. Na czwartej pozycji sklasyfikowany był Killian Peier, a na piątej Daniel Huber. Lądowanie na 111 metrze dało natomiast ósme miejsce Tomaszowi Pilchowi.

W drugiej serii najlepiej spisał się Szwajcarii Killian Peier, który skoczył 115 metrów i za drugi skok uzyskał notę 142 punkty. Tuż za plecami Helweta sklasyfikowano Philippa Aschenwalda, dla którego jest to piąte z rzędu podium w zawodach Letniego Pucharu Kontynentalnego. Lider klasyfikacji generalnej stracił do zwycięzcy niespełna dwa punkty. Na najniższym stopniu podium stanął Daniel Huber. Skoczek z Austrii zapewnił sobie trzecią pozycję doskonałym skokiem w drugiej serii (117 metrów). Czwarty był Clemens Aigner, piąty Michael Hayboeck, a szósty Gregor Schlierenzauer.

Wysokiej pozycji z pierwszej serii nie utrzymał Tomasz Pilch. Reprezentant Polski wylądował na 105 metrze i w konsekwencji spadł na czternastą lokatę. 20. był Przemysław Kantyka, a 25. Aleksander Zniszczoł. Pozostali Polacy nie awansowali do najlepszej trzydziestki.

Wyniki

Następne zawody odbędą się 15 i 16 września w Oslo.

Źródło: FIS

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.