LPK w Stams: Kadra narodowa Feldera na starcie

Wydawałoby się, że konkursy Letniego Pucharu Kontynentalnego w Stams będą jedynie kolejnymi sprawdzianami dla “drugiej ligi” światowych skoków narciarskich. Jednak dzisiaj decyzją powołania do składu na te zawody kadry narodowej Austrii, Andreas Felder wywołał niemałe poruszenie. W najbliższy weekend na Brunnentalschanze zjawi się zatem Gregor Schlierenzauer, czy Stefan Kraft.

Poza wspomnianymi Schlierenzauerem oraz Kraftem, na liście startowej zawodów z kadry narodowej pojawia się jeszcze Michael Hayboeck, Andreas Kofler, Daniel Huber oraz Clemens Aigner. Oznacza to, że na zawody Letniej Grand Prix do rosyjskiego Czajkowskiego pojadą dwaj zawodnicy – Ulrich Wohlgenannt i Markus Schiffner. Podobna sytuacja miała już miejsce w zeszłym roku, gdy Stefanowi Kraftowi udało się nawet wygrać zawody LPK w Stams. Podobny manewr z wysyłaniem mocniejszego składu na takie zawody stosowali także choćby Słoweńcy w przypadku często otwierających letnie sezony konkursów w Kranju.

Takie zawody mają dla Austriaków przede wszystkim dużą dawkę wsparcia, dzięki temu, że zaprezentują się przed własną publicznością. To z pewnością wartościowe konkursy dla szlifujących formę przed sezonem zimowym podopiecznych Andreasa Feldera, ale nie można też zapomnieć o zawodnikach trenujących pod okiem Andreasa Widhoelzla. Wystąpią oni w następującym składzie: Florian Altenburger, Philipp Aschenwald, Jan Hoerl, Stefan Huber, Clemens Leitner, Manuel Poppinger, Maximilian Steiner i Julian Wienerroither. Natomiast w Czajkowskim zaprezentują się także Panie – Chiara Hoelzl oraz Jacqueline Seifriedsberger, które wezmą udział w sobotnim konkursie mieszanym.

Zawody Letniego Pucharu Kontynentalnego w Stams rozpoczną się w piątek 7 i potrwają do niedzieli 9 września. Zaplanowano rywalizację w dwóch konkursach indywidualnych. W tym samym czasie odbędą się konkursy mieszany i indywidualny w rosyjskim Czajkowskim, które zaliczają się do tegorocznego cyklu Letniego Grand Prix.

Źródło: OSV/informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.