LPK w Oslo: Katharina Althaus wygrywa, Rajda trzynasta

fot: sport.de

fot: sport.de

Katharina Althaus okazała się najlepsza podczas pierwszego konkursu kobiet w ramach Letniego Pucharu Kontynentalnego w Oslo. Trzynaste miejsce zajęła jedyna Polska w stawce – Kinga Rajda.

Katharina Althaus po pierwszej serii była sklasyfikowana na trzecim miejscu po skoku na odległość 92,5 metra. W drugiej próbie znokautowała rywalki uzyskują 105 metrów. Kaori Iwabuchi z Japonii utrzymała drugie miejsce z pierwszej tury. Jej odległości wynosiły dzisiaj 92,5 oraz 99,5 metra. Juliane Seyfarth prowadził na półmetku, ponieważ uzyskała 95 metrów. W drugiej partii lądowała półtora metra bliżej i spadła na trzecie miejsce. Tuż za podium znalazła się Ramona Starub. Niemka najpierw uzyskała 88 metrów, a następnie pofrunęła dwanaście metrów dalej.

Jedyna Polka w stawce spisała się dzisiaj dobrze. Kinga Rajda w pierwszym skoku uzyskała 77 metrów i to dawało jej czternastą lokatę. W drugiej próbie skoczyła dwa metry dalej i to pozwoliło jej przesunąć się o jedną pozycję. Warto odnotować też dobry występ reprezentantki Chin. Li Xueyao po skokach na 83 i 79,5 metra, zajęła jedenaste miejsce.

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.