LPK w Oslo: Aschenwald wygrywa konkurs, Zniszczoł szósty

Philipp Aschenwald wygrał niedzielni konkurs z cyklu Pucharu Kontynentalnego w Oslo. Austriak wyprzedził drugiego Davida Siegela oraz trzeciego Moritza Baera.

Na półmetku zawodów liderem był Andreas Stjernen. Norweg osiągnął 106,5 metra, co dało mu notę równą 128,8 punktu. Drugi Philipp Aschenwald (103,5 m) stracił do Norwega mniej niż punkt, a trzeci David Siegel (104,5 m) niecałe trzy. Z bardzo dobrej strony pokazał się Aleksander Zniszczoł, który to po pierwszej serii ulokował się na miejscu piątym z odległością równą 101,5 metra. W pierwszej trzydziestce udało się zmieścić także Przemysławowi Kantyce. Reprezentant Polski lądował na 97. metrze, co dało mu szesnasty rezultat. Niestety o sporym pechu może mówić Tomasz Pilch, bowiem jego skok na 92. metr nie dał mu awansu i ostatecznie Polak zajął trzydziestą pierwszą lokatę. Pozostali Biało-Czerwoni znaleźli się pod koniec listy wyników: Kacper Juroszek był trzydziesty ósmy, Andrzej Stękała czterdziesty piąty, a Paweł Wąsek pięćdziesiąty drugi. Za nieprawidłowy kombinezon został zdyskwalifikowany Kalle Heikkinen.

Wyniki pierwszej serii

Ostatecznie zawody zwyciężył Philipp Aschenwald. Austriak popisał się najdłuższym skokiem konkursu równym 105,5 metra i o ponad osiem punktów wyprzedził Davida Siegela (103,5 m). Ostatnie miejsce na podium przypadło w udziale Moritzowi Baerowi (100 m), który to awansował z czwartej pozycji. Najlepszym reprezentantem Polski pozostał szósty Aleksander Zniszczoł (98,5 m), a Przemysław Kantyka (90,5 m) również zaliczył spadek w klasyfikacji i w rezultacie był dwudziesty czwarty.

Wyniki konkursu

W następny weekend Letni Puchar Kontynentalny zawita do Zakopanego, gdzie zawodnicy będą rywalizować w sobotę i niedzielę na Wielkiej Krokwi.

 

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.