LPK kobiet: Thea Sofie Kleven wygrywa w Lillehammer

fot. telemarkhopp.no

fot. telemarkhopp.no
fot. telemarkhopp.no

Właśnie zakończył się konkurs indywidualny z cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego kobiet. Na skoczni HS100 w norweskim Lillehammer zwycięstwo odniosła reprezentantka gospodarzy Thea Sofie Kleven.

Norweżka po pierwszej serii i skoku na 92,5 m zajmowała drugie miejsce. W serii finałowej uzyskała 90,5 m, co pozwoliło jej wyprzedzić prowadzącą po pierwszej serii Austriaczkę Julię Huber, która w obu skokach uzyskała 92 m. Przegrała z Kleven o zaledwie 1,3 pkt. Na najniższym stopniu podium stanęła Niemka Pauline Hessler (89 i 92,5 m), która po pierwszej kolejce zajmowała 4. miejsce.

Tuż za podium uplasowały się dwie kolejne reprezentantki Niemiec – Gianina Ernst (89,5 i 89,5 m) oraz Ramona Straub (84 i 95 m). W czołowej dziesiątce na 6. miejscu uplasowała się druga z reprezentantek Norwegii – Anniken Mork, która w swoich skokach uzyskała 85 i 89 m. Na kolejnych trzech miejsca uplasowały się Kanadyjki – Nicole Maurer (86,5 i 87,5 m), Atsuko Tanaka (83,5 i 88 m) oraz Abigail Strate (84,5 i 86,5 m). Czołową dziesiątkę zamknęła Japonka Ayaka Igarashi, która uzyskała 84 i 86 m.

Na starcie nie oglądaliśmy reprezentantek Polski. Już jutro o godz. 14:15 kolejny konkurs Letniego Pucharu Kontynentalnego Kobiet w Lillehammer.

Pełne wyniki

źródło: informacja własna 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.