LPK Kobiet: Lucile Morat wygrywa w Oberwiesenthal

kinga-rajda

W zakończonej dzisiejszej rywalizacji kobiet w cyklu letniego pucharu kontynentalnego, zwycięstwo odniosła pochodząca z Francji – Lucile Morat. Kinga Rajda zajęła 21 miejsce.

Dzisiaj w Oberwiesenthal odbył się drugi konkurs kobiet z cyklu letniego pucharu kontynentalnego. Zwycięstwo w nim odniosła Lucile Morat, która w swoich próbach uzyskała 100,5 metrów oraz 104 metry. Druga była Niemka Katharina Althaus po skokach na 101 metrów i 96 metrów. Podium uzupełniła Carina Vogt (96 metrów; 95 metrów) – mistrzyni olimpijska z Sochi.

Tuż za podium uplasowała się Anna Rupprecht, która lądowała na 93 metrze w pierwszej serii i 98 metrze w drugiej. Piąta była Juliane Seyfarth (93 metry; 99,5 metra). Ramona Straub (96 metrów; 92,5 metra) musiała zadowolić się szóstą pozycją.

Najlepszą z naszych reprezentantek w Oberwiesenthal była Kinga Rajda. Polka oddała skoki na odległości 81 metrów i 80 metrów, co dało jej 21 miejsce. Do serii finałowej nie awansowały: Kamila Karpiel (69,5 metra; 35 miejsce), Anna Twardosz (69,5 metra; 39 miejsce) i Joanna Szwab (66,5 metra; 43 miejsce).

Pełne wyniki konkursu

Źródło: fis-ski.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.