Lowell Bailey: To jest jak sen, czekam aż mnie ktoś obudzi

 fot. U.S.Biathlon/NordicFocus
fot. U.S.Biathlon/NordicFocus

Dziś na Mistrzostwach Swiata w Biathlonie odbył się bieg indywidualny mężczyzn na dystansie 20 km. Zobaczcie, co po zawodach powiedzieli dzisiejszy medaliści .

Lowell Bailey:

– To jest jak sen, czekam aż mnie ktoś obudzi. Amerykanin był zaskoczony swoim zwycięstwem – do głowy przychodzą mi w tym momencie same nic nie znaczące zwroty typu “to było moim marzeniem, czuje się niewiarygodnie”. Tak naprawdę ten medal znaczy dla mnie bardzo wiele, dlatego, że tylko ja wiem ile pracy włożyłem w to by go wywalczyć – mówił 35-letni Amerykanin z Lake Placid.

Dla reprezentacji USA był to pierwszy w historii złoty medal w biathlonie. Po swoim triumfie opowiadał również o odrobinie szczęścia, która go spotkała podczas dzisiejszego startu. – W biegu na dochodzenie miałem tę nieprzyjemność, że na własne oczy widziałem jak tracę medal. Ostatnie okrążenie z tamtego biegu rozegrałem w swojej głowie na nowo przynajmniej sto razy w ciągu ostatnich trzech dni. Nie chciałem powtórki – mówił Lowell Bailey. Zawodnik powiedział również, że planuje startować w biathlonie do igrzysk olimpijskich w Pyeoungchang.

Ondrej Moravec:

– Cały bieg był ekscytujący. W początkowej części biegu wydawało się, że to mi uda się wygrać, jednak jestem zadowolony z tego, że Lowell Bailey zdobył złoty medal, bo po prostu na niego zasłużył. Dziś byłem najbliżej zostania Mistrzem Świata w Biathlonie. Dziś na strzelnicy strzelałem celnie, a nigdy wcześniej w moich startach w biegach indywidualnych mi się to nie zdarzyło – mówił zadowolony po dzisiejszym biegu indywidualnym 32-letni biathlonista.

Martin Fourcade:

– Nigdy nie jest łatwo walczyć o wysoką pozycję, kiedy 100 biathlonistów obserwuje Cię. Przed dzisiejszym startem nie byłem pewny, czy zdobędę medal, ale w sumie jestem zadowolony z mojego występu. Francuz spodziewał się, że może popełnić błędy na strzelnicy, wynikało to z tego, że Francuz za bardzo chciał zachować czyste konto na strzelnicy. – W biegu na dochodzenie nie myślałem o czystym koncie na strzelnicy i to zadziałało – ocenił swój występ w swoim ostatnim starcie na trwających MŚ Francuz.

Źródło: Biathlonworld.com/Biathlon.pl

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.