Lotos Cup 2016: Znamy wyniki zmagań kombinatorów norweskich

fot. PZN
fot. PZN

W czwartek, 28 stycznia 2016 roku na trasach biegowych ośrodka “Jonidło” w Wiśle odbyły się zawody kombinacji norweskiej z cyklu Lotos Cup 2016. Zawodnicy rywalizowali w pięciu kategoriach wiekowych. 

Po zmaganiach na skoczni w Szczyrku, kombinatorzy norwescy przenieśli się do centrum Wisły aby rywalizować w biegu techniką Gundersena. Juniorzy E pobiegli 2 kilometry, Juniorzy D – 3 km, Juniorzy C – 4 km, a Juniorzy B oraz startujący w kategorii Open Juniorzy A i Seniorzy mieli do pokonania 5 kilometrów. Temperatury na plusie i padający deszcz uniemożliwiły organizatorom przeprowadzenie tych zawodów na trasach w Istebnej.

W kategorii Junior E triumfował Jan Rzadkosz, który pokonał Kacpra Jarząbka o ponad 30 sekund. Na najniższym stopniu podium stanął Jan Cudzich z LKS Poroniec.

Najlepszym wśród Juniorów D okazał się być Mateusz Jarosz. To już jego drugi złoty medal w cyklu Lotos Cup 2016. Srebro zdobył zawodnik z Łotwy Markuss Vinogradov, a brąz Bartłomiej Klimowski.

Zawodnik Kadry Juniorów – Piotr Kudzia był bezkonkurencyjny w kategorii Junior C. To kolejny triumf podopiecznego klubu LKS Klimczok Bystra w sezonie. Mateusz Małyjurka zameldował się na mecie o prawie 45 sekund za Kudzią. Trzeci był zawodnik KS Chochołów – Maciej Zborowski.

Paweł Twardosz również po raz kolejny odniósł triumf w tym sezonie. W kategorii Junior B wyprzedził Pawła Chyca i Jakuba Chowańca.

Kategorie Open (Junior A/Senior) wygrał młodszy z braci Kupczak – Kacper. Na drugim stopniu podium uplasował się Michał Gut – Chowaniec, a na trzecim stanął Jan Łowisz.

Następna edycja LOTOS Cup 2016 odbędzie się już za tydzień, w dniach 5-6 lutego 2016 roku.

Źródło: Anna Karczewska i Alicja Kosman/PZN

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.