LMP w biathlonie: Biegi masowe dla Zawoła i Piczury

fot. M. Król

Niedziela była ostatnim dniem startów podczas Mistrzostw Polski w biathlonie letnim, które od czwartku rozgrywane były w Dusznikach-Zdroju. Złote medale w biegach masowych wywalczyli Marcin Zawół i Magda Piczura (na zdjęciu).

fot. M. Król

Bieg mężczyzn zapowiadał się niezwykle interesująco. Na starcie biegu liczącego 6km stanęła bowiem cała krajowa czołówka. Ton rywalizacji nadawał utalentowany Marcin Zawół. Osiemnastolatek, który zimą wywalczył złoty medal Youth Olympic Games w Lozannie, spudłował sześciokrotnie i wygrał z przewagą 16 sekund. Kapitalną walkę o drugie miejsce na finiszu rozegrali między sobą Wojciech Skorusa oraz Marcin Szwajnos. Ostatecznie to ten drugi dynamicznym sprintem zapewnił sobie drugie miejsce.

Tuż za podium uplasowali się bracia Janikowie – czwarty był Wojciech, piąty był Mateusz. Z zawodników, którzy w ubiegłym sezonie regularnie reprezentowali Polskę na zawodach zimowego Pucharu Świata, najlepszy był Andrzej Nędza-Kubiniec, który zajął szóste miejsce. Łukasz Szczurek zamknął pierwszą dziesiątkę, natomiast Grzegorz Guzik finiszował jako trzynasty.

Seniorki rywalizowały na dystansie 5km. Na liście startowej zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami zabrakło podopiecznych trenera Michaela Greisa, które w poniedziałek rozpoczynają zgrupowanie w Obertilliach.

Pod ich nieobecność najlepiej zaprezentowała się Magda Piczura, która w ładnym stylu wywalczyła swój drugi złoty medal letnich MP w karierze. Rok temu wygrała w biegu indywidualnym, dzisiaj nie dała szans rywalkom w biegu masowym. W dwudziestu strzałach spudłowała tylko raz i zwyciężyła z przewagą 52 sekund. Na podium towarzyszyły jej siostry Kamila i Klaudia Cichoń z IKN Górnik Iwonicz-Zdrój.

Pełne wyniki znajdziecie tutaj.

Źródło: Komunikat Prasowy PZBiath

Mateusz Król
Obserwuj