Ljubno walczy o konkursy. Czy będziemy oglądać letnią rywalizację w Słowenii?

Komitet reprezentujący skocznie w Ljubnie poinformował, że bardzo chce, aby konkursy przeniosły się do słoweńskiej miejscowości podczas trwania Letniego Grand Prix. Zapewnia, że skocznie zostały przebudowane właśnie pod rywalizację nie tylko w zimę. Czy otrzymają one aprobatę do rozgrywania zawodów od komisji federacji narciarskiej FIS?

W zimę na skoczni w Ljubnie możemy oglądać rywalizację kobiet. Teraz jednak słoweński zarząd narciarski chce walczyć o miejsce w kalendarzu Letniego Grand Prix. Rajko Pintar, organizator zawodów w Ljubnie, poinformował o rozpoczęciu renowacji skoczni, której celem jest dostosowanie jej do letnich warunków. Słoweńcy gwarantują zainteresowaniem ze strony fanów skoków, a przy tym oczekują na wsparcie od federacji narciarskiej. Przedstawili oni już swoją kandydaturę na corocznej konferencji FIS-u w Zurychu.

Członkowie słoweńskiego zarządu zostali wytypowani do zjazdu stowarzyszenia Związku Narciarskiego Słowenii w Lublanie. Program spotkania, które odbędzie się 20 września, obejmuje m.in. przyjęcie wytycznych programowych na sezon 2018/19. Zostaną poruszone również kwestie budżetu, w którym zadłużenie z dnia na dzień maleje. Potwierdzono także skład komitetu organizacyjnego zawody w Pucharu Świata. Mówiono o MŚ w narciarstwie klasycznym, które odbędą się w 2023 r. właśnie w Słowenii. – Zgodnie z odpowiedziami FIS jest niezmiernie zadowolony z osiągniętego postępu, co oczywiście będzie dobrą zachętą do dalszej pracy – zapewnia Enzo Smrekar, generalny menadżer.

źródło: siol.net

Obserwuj

1 thought on “Ljubno walczy o konkursy. Czy będziemy oglądać letnią rywalizację w Słowenii?

  1. Moim zdaniem to dużo lepszy pomysł by zawody letnie odbywały się w Słowenii niż np. w Japonii. Myślę że były by lepiej obstawione niż te które odbywają się w Azji. Szczerze to ja nie widzę sensu robienia zawodów w którym uczestniczą 35 zawodników jak to było ostatnio w Hakubie.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.