Linsey Vonn zakończy karierę po nadchodzącym sezonie

fot. inthesnow.com

Jedna z największych gwiazd narciarstwa alpejskiego, utytułowana Lindsey Vonn ogłosiła, że nadchodzący sezon zimowy będzie ostatnim w jej karierze. – Wielka szkoda, bo jest prawdziwą gwiazdą sportu światowego – powiedział dyrektor naczelny i prezes Snow & Snowboard, Tiger Shaw.

Zagorzali kibice amerykańskiej super gwiazdy narciarstwa alpejskiego Lindsey Vonn, będą mogli ostatni sezon dopingować swoją faworytkę. Ta podczas imprezie nazwanej Chase Ink w Nowym Jorku, ogłosiła wczoraj, że nadchodząca zima będzie jej ostatnią w profesjonalnej karierze. – Fizycznie, dotarłam do punktu, w którym kontynuacja kariery nie ma sensu – przemawiała Linsey Vonn. – Naprawdę chciałabym być aktywna, gdy będę starsza, więc muszę patrzeć w daleką przyszłość, a nie tylko skupiać się na tym, co jest teraz przede mną – dodawała.

Lindsey Vonn należy do najbardziej utytułowanych narciarzy w swojej dyscyplinie. Amerykanka czterokrotnie odnosiła triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, osiem razy zwyciężała w klasyfikacji zjazdu, pięć razy w klasyfikacji supergiganta, a trzy razy w klasyfikacji kombinacji alpejskiej. Vonn ma też na swoim konkursie osiemdziesiąt dwa konkursy PŚ, tylko cztery mniej od Ingemar Stenmark, która jest pod tym względem rekordzistką. Lindsey chciała pobić jej rekord. – Jeśli osiągnę ten rekord, to będzie to spełnieniem marzeń – powiedziała Amerykanka. – Jeśli nie, wydaje mi się, że miałam niesamowicie udaną karierę bez względu na wszystko – dodała.

Źródło: olympics.nbcsports.com / usskiandsnowboard.org

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.