Lindsey Vonn szykuje się do powrotu i trenuje w Europie

fot. Duncan Rawlinson / CC BY NC

fot.
Duncan Rawlinson
/ CC BY NC

Powrót Lindsey Vonn jest coraz bliżej. Amerykanka wróciła na narty i trasy w Europie. Wiele wskazuje na to, że jedna z najlepszych zawodniczek w historii, może wrócić do ścigania podczas Pucharu Świata w Cortinie d’Ampezzo. 

Lindsey Vonn, która doznała kontuzji podczas treningu w listopadzie, wróciła już do treningów. Amerykanka trenuje aktualnie w Europie. Do momentu powrotu na trasy, jedna z najlepszych zawodniczek w historii narciarstwa alpejskiego, starał się pracować nad utrzymaniem kondycji. Pracowała głównie na siłowni. Teraz Vonn przebywa w Sarntalu. – Siła nie pochodzi ze zwycięstwa. Siła rozwija się tylko przez niepowodzenia. Każdy, kto pokonuje trudności i decyduje się na kontynuowanie, pokazuje siłę – napisała na swoim instagramowym profilu Lindsey.

Nie wiadomo na razie, w jakiej formie znajduje się aktualnie Vonn. Wszystko wskazuje jednak na to, że uda jej się wrócić do ścigania zgodnie z planem, czyli w styczniu. Bardzo możliwe, że Lindsey wystartuje podczas weekend 18-20.01., kiedy zawody będą rozgrywane w Cortinie d’Ampezzo. Tam Amerykanka dwadzieścia jeden razy stawała na podium. Dwanaście razy było to pierwsze miejsce.

Źródło: nau.ch

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.