Lindsey Vonn powróciła na narty

fot. inthesnow.com

fot. U.S. Ski Team/Doug Haney / CC BY
fot. U.S. Ski Team/Doug Haney / CC BY

Osiem tygodni po złamaniu ręki na treningu, do jazdy na nartach wróciła Lindsey Vonn. Amerykanka od wtorku trenuje w Vail i przygotowuje się do powrotu do ścigania w Pucharze Świata. 

Lindsey Vonn doznała złamania ręki 10. listopada na treningu w Copper Mountain. Ostatni raz amerykańska alpejka wystąpiła w PŚ 28. lutego w Soldeu. Z dalszych startów zrezygnowała z powodu kontuzji kolana. Miała ona powrócić pod koniec listopada w Lake Louise, ale niestety kolejny uraz sprawił, że musiała ona znowu poddać się rehabilitacji.

Nie wiadomo jeszcze kiedy Lindsey Vonn pojawi się w Pucharze Świata. Podobno 8. stycznia ma ona wylecieć do Europy, ale raczej mało prawdopodobne jest, że zobaczymy ją już w Altenmarkt-Zauchensee, gdzie odbędą się zawody w zjeździe i kombinacji w dniach 14-15. stycznia. Szef reprezentacji USA w narciarstwie alpejskim Patrick Riml jest jednak przekonany, że Vonn wystąpi w PŚ jeszcze przed MŚ w Sankt Moritz, które rozpoczną się 9. lutego. – Lindsey ze względu na wcześniejszą kontuzję ma za sobą niewiele treningów. Musimy teraz poczekać jak będzie spisywać się na treningach i zobaczymy jak to będzie wyglądać – powiedział Riml.

Źródło: skionline.ch

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.