LGP w Zakopanem odwołane! Zawody przeniesione do Szczyrku

Stało się to, czego polscy kibice obawiali się od dawna. Organizatorzy zawodów Letniego Grand Prix w Zakopanem, znów odwołali konkursy. – To nam się nie opłaca, bo koszty związane z wynajęciem skoczni od COS wyraźnie wzrosły – powiedział Wojciech Gumny, dyrektor zawodów.

Cieszyliście się, że w tym roku wreszcie będzie można obejrzeć zmagania skoczków narciarskich na igielicie w Zakopanem? Musimy popsuć Wam humory. Na Wielkiej Krokwi zmagania się nie odbędą, bo organizatorzy wycofali się. Powód? – To nam się nie opłaca, bo koszty związane z wynajęciem skoczni od COS wyraźnie wzrosły – przyznał Wojciech Gumny, dyrektor zawodów. I jak to zazwyczaj bywa w przypadku stolicy polskich Tatr, winny jest Centralny Ośrodek Sportu, a nie Tatrzański Związek Narciarski. Przynajmniej tak twierdzą ci drudzy. – Rozmawialiśmy z dyrekcją COS-u rok temu, czy na pewno koszty będą niskie. Dostaliśmy gwarancję, ale tylko ustnie – załamuje ręce prezes TZN, Andrzej Kozak. Władze COS-u nie chcą komentować sprawy.

W tym przypadku historia nieco się powtórzyło. W 2015 roku polscy kibice też cieszyli się, że latem będą mogli zobaczyć skoczków na obiekcie im. Stanisława Marusarza. Wtedy jednak odwołano LGP na dwa tygodnie przed datą jego rozegrania. Problemy w Zakopanem nie oznaczają jednak, że konkursy znów odbędą się jedynie w Wiśle. – Zgłosiliśmy się automatycznie do FIS-u z prośbą, o możliwość przeprowadzenia zawodów w Szczyrku. Hofer dał zielone światło – powiedział nam Andrzej Wąsowicz, dyrektor skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince. I tak na letnie emocje do Wisły pojedziemy w dniach 19-21. lipca, a w do Szczyrku 16-18. sierpnia.

Ten artykuł to żart z okazji Prima Aprillis. Mamy nadzieję, że się uśmiechnęliście. Osoby, którym przyspieszyło serce ze strachu, bardzo mocno przepraszamy. To tylko tradycja.

Źródło: Informacja własna

 

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.