LGP w Wiśle: Kubacki najlepszy w serii próbnej

Dawid Kubacki po skoku na odległość 129 metrów wygrał serię próbną przed konkursem drużynowym. Dobrze spisali się także inni Polacy: Piotr Żyła, Maciej Kot i Kamil Stoch. Łącznie Polacy osiągnęli najlepszy wynik.

Godzinę przed rozpoczęciem konkursu drużynowego na skoczni Wisła Malinka odbyła się seria próbna. W pierwszej grupie skakał Piotr Żyła, który wylądował na 118 metrze. Był to piąty wynik w tej części serii próbnej. Najlepszy wynik uzyskał Fin Ville Larinto.

W drugiej grupie zawodników najdalej wylądował Gregor Schlierenzauer. Austriacki skoczek osiągnął 131 metrów, czyli najwięcej w serii próbnej. Kamil Stoch po skoku na odległość 124,5 metra zajął 3. miejsce. Drugi był Norweg Robert Johansson.

Fantastycznie zaprezentował się Dawid Kubacki, który był zdecydowanie najlepszy w trzeciej grupie. Po skoku na odległość 129 metrów Kubacki wyszedł na prowadzenie w całej serii próbnej i jak się okazało później wygrał.

W próbie generalnej przed konkursem na 7. miejscu uplasował się Maciej Kot. Zwycięzca kwalifikacji skoczył 123,5 metra. Najlepiej w tej grupie skoczyli Roman Koudelka (128 metrów) i Stephan Lehye (127 metrów). Polacy uzyskali najlepszy wynik spośród wszystkich drużyn. Drugie miejsce z blisko 7-punktową stratą zajęliby Norwegowie, a trzecie Austriacy.

Wyniki serii próbnej

źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.