LGP w Wiśle: Gregor Schlierenzauer zamierza pojawić się na starcie

fot. P. Ślezińska

Jeden z najlepszych skoczków w historii skoków narciarskich – Gregor Schlierenzauer – potwierdził, że zamierza wystartować w zawodach FIS Grand Prix w Wiśle. – Trzeba tę sytuację brać taką, jaka jest – skomentował Gregor.

fot. P. Ślezińska

Mistrz świata w Oslo w lipcu przez trzy tygodnie zmagał się z infekcją. Był pozbawiony energii i miał różne dolegliwości chorobowe. W czasie pandemii pojawiały się zatem myśli, czy nie jest zarażony koronawirusem.

– Chcesz jasności, konsultuj się z lekarzami, wykonuj testy i badania, czekaj na wyniki, staraj się być spokojny i nie zwariować. Tak wyglądał mój scenariusz w ostatnich trzech tygodniach, kiedy niestety musiałem bardzo zaniedbać przygotowania, bo nawet najmniejsze kroki wydawały się maratonem. Przyczyną tego była prawdopodobnie infekcja wirusowa – opowiada Schlierenzauer cytowany przez kleinezeitung.at.

Na początku minionego tygodnie Gregor wrócił do zdrowia, ale po uzgodnieniach z Austriackim Związkiem Narciarskim zdecydował, że odpuści zgrupowanie w Bischofshofen. – Ponieważ wracam po przerwie, wybrałem mniejszą skocznie w Stams – mówił Austriak.

Wiadomo już, że utytułowany Tyrolczyk wybiera się w dniach 21-23 sierpnia do Wisły, gdzie odbędą się dwa konkursy Letniego Grand Prix – jedyne w tym sezonie. Schlierenzauer twierdzi, że chociaż sytuacja przez pandemię nie jest wesoła, to każdy ma takie same warunki. – Trzeba tę sytuacje brać taką, jaka jest – skomentował.

Źródło: kleinezeitung.at

Mateusz Król
Obserwuj