LGP w Wiśle. Dawid Kubacki triumfuje i zostaje liderem cyklu

19:25, 18.07.2021 Krzysztof Wichowski Aktualizacja: 19:52, 18.07.2021

Dawid Kubacki, został triumfatorem niedzielnych zmagań na skoczni imienia Adama Małysza w Wiśle Malince. Tuż za nim uplasowali się drugi Jan Hoerl i trzeci Anze Lanisek. Tuż za podium znalazł się wczorajszy triumfator Jakub Wolny. Tym samym zwycięzca dzisiejszego konkursu został również liderem cyklu Letniej Grand Prix.

Niedzielne popołudnie na skoczni w Wiśle, bardzo dobrze będzie wspominał Dawid Kubacki, który już na półmetku rywalizacji zajmował miejsce pierwsze. Zawodnik pochodzący z Nowego Targu w pierwszej serii poszybował 8,5 metra poza punkt konstrukcyjny skoczni i wyprzedzał drugiego Jana Hoerla o 1,3 pkt. Trzecie miejsce na półmetku zajmował Jakub Wolny, który do swojego kolegi z kadry tracił 9,3 pkt. Tuż za czołową trójką plasowali się Anze Lanisek , Constantin Schmid, Markus Schiffner, oraz Markus Eisenbichler.

Polscy kibice tłumnie zgromadzeni, pod skocznią nie mieli powodów do zmartwień, bowiem na półmetku awans do drugiej serii wywalczyli wszyscy startujący w konkursie Biało Czerwoni. Dziewiąty był Stefan Hula, dwunasty Aleksander Zniszczoł, dwudziesty Piotr Żyła, dwudziesty czwarty Paweł Wąsek i dwudziesty piąty Maciej Kot.

Najdłuższy lot konkursu był dziełem Manuela Fettnera. Doświadczony Austriak, wyrównał letni rekord skoczni imienia Adama Małysza, lądując na 137,5 metrze. Po pierwszej serii zajmował miejsce 8. Ostatecznie zawody zakończył na miejscu 10.

Dziesięciomiejscowym awansem w drugiej serii może pochwalić się Maciej Kot. Zakopiańczyk po skoku na odległość 128 metrów, miejsce 25, które zajmował na półmetku, zamienił na 15.