LGP w Oberwiesenthal: Akito Watabe triumfuje w zawodach kombinacji norweskiej

fot. Ottumwa Courier

fot. Ottumwa Courier

Japończyk – Akito Watabe wygrał bieg na 10 km techniką Gundersena w Oberwiesenthal. Tym samym odniósł swoje trzecie zwycięstwo w letnim cyklu zawodów. Na drugim miejscu uplasował się Franz-Josef Rehrl, a podium uzupełnił Yoshito Watabe. Polacy nie biorą udziału w zawodach. 

To był trudny dzień dla kombinatorów norweskich. Organizatorzy popołudniu chcieli rozegrać serię skoków do kombinacji. Jednak warunki atmosferyczne na skoczni skutecznie im w tym przeszkodziły. Ostatecznie, zdecydowano po skokach kilkunastu zawodników o anulowaniu całkowicie serii i rozpoczęcia biegu do kombinacji na podstawie rozegranej rundy prowizorycznej. Rywalizacje na trasach biegowych w Oberwiesenthal wygrał Akito Watabe, który awansował tym samym z trzeciego miejsca po skokach. Japończyk linię mety przekroczył z czasem wynoszącym 27:18.9 sekundy. Na drugim miejscu ze stratą wynoszącą 1.5 sekundy uplasował się Autriak – Franz-Josef Rehrl. Podium uzupełnił młodszy z braci Watabe – Yoshito. 27 – latek na mecie zameldował się o 3.6 sekundy za zwycięzcą wyścigu.

Tuż za czołową trójką zawodów znalazł się Martin Fritz (+21.2 sekundy) pochodzący z Austrii. Na piątym miejscu z czasem wynoszącym 27:42.6 sekundy uplasował się reprezentant Włoch Smuel Costa, który był jednym z najszybszych zawodników w stawce. Szóste miejsce przypadło w udziale kolejnemu Austriakowi – Johannesowi Lamparterowi, który na metę przybiegł 0 29.4 sekundy za Watabe.

Zwycięzca rundy prowizorycznej – Ryota Yamamoto po biegu do kombinacji spadł na 25 miejsce. Jego czas był gorszy o ponad dwie minuty od Akito Watabe. Najszybciej jednak dystans 10 km techniką Gundersena przebiegł Magnus Krog. Norweg awansował z 31 miejsca po skokach na 15 w całym konkursie. Może pochwalić się czasem biegu bez doliczeniu strat ze startu wynoszącym 25:55.1 sekundy.

Pełne wyniki zawodów

Źródło: Informacja własna

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.