LGP w Hinzenbach: Kwalifikacje dla Kobayashiego, Kubacki w piątce

Ryoyu Kobayashi wygrał sobotnie kwalifikacje do konkursu Letniego Grand Prix w Hinzenbach. Japończyk wyprzedził ostatecznie dwóch austriackich zawodników. Najlepiej z reprezentacji biało-czerwonych spisał się Dawid Kubacki, który uplasował się w czołowej piątce.

W sobotę skoczkowie rywalizowali o awans do jutrzejszego konkursu w Hinzenbach zaliczanego do klasyfikacji Letniego Grand Prix. Najlepiej w kwalifikacjach wypadł Japończyk Ryoyu Kobayashi, który wcześniej wygrał także jeden z dwóch treningów na normalnej skoczni. 21-latek oddał również najdłuższy skok eliminacji (91,5 m) Na drugim miejscu został sklasyfikowany Daniel Hubert (3,7 pkt straty do Kobayashiego). Trzeci był drugi z Austriaków Gregor Schlierenzauer (+5,8 pkt). Czwarte miejsce zajął najlepszy dziś z Polaków Dawid Kubacki (+6,4 pkt). Piąty był Niemiec Pius Paschke (+7 pkt).

Tuż za czołową piątką znalazł się Kamil Stoch. Siódmą pozycję zajął Evgeniy Klimov, ósmą Stefan Kraft, dziewiątą Junshiro Kobayashi, a dziesiątkę zamknął Michael Hayboeck. Czternasty był Piotr Żyła, dwudziesty siódmy Jakub Wolny, trzydziesty pierwszy Maciej Kot, trzydziesty siódmy Stefan Hula. Każdy z Polaków więc wystąpi w pierwszej serii jutrzejszego konkursu na normalnej skoczni w Austrii.

Wyniki kwalifikacji

Źródło: informacja własna

Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.