LGP w Hinzenbach: Dziś konkurs indywidualny. Kto okaże się najlepszy? (lista startowa)

fot. P. Ślezińska

Najlepsi skoczkowie narciarscy na świecie, przybyli do austriackiego Hinzenbach na przedostatni konkurs z cyklu Letniego Grand Prix w skokach narciarskich. Na skoczni HS 90 wystartuje 50 zawodników na czele ze zwycięzcą klasyfikacji generalnej Pucharu Świata – Ryoyu Kobayashim, który powraca po zimie do międzynarodowej rywalizacji.

Z gron 50 zawodników, tylko jeden będzie mógł się cieszyć z wygranej. Kto nim będzie? Jest kilku faworytów do zajęcia tego zaszczytnego miejsca. Ryoyu Kobayashi na pierwszych treningach i kwalifikacjach prezentował się przeciętnie. Japończyk w swojej ostatniej sobotniej próbie zajął dopiero odległe 21 miejsce. Czy lidera japońskiej drużyny dopadł kryzys? Na pewno nie można tego wywnioskować z próbnych skoków. Obiekt w Hinzenbach też nie należy do ulubionych wśród wielu zawodników. Jednakże, Kobayashiego stać na dwa bardzo dobre skoki i nie będzie niespodzianką jego wygrana w konkursie. Natomiast, poważnym kandydatem do zwycięstwa po sobotnich zmaganiach stał się Gregor Schlierenzauer. Widać od razu, że Austriak bardzo dobrze czuje się na swojej ojczystej skoczni. Wygrał drugi trening i kwalifikacje poprzedzające konkurs. Jego skoki są powtarzalne co na obiekcie o takiej charakterystyce powinno zaprocentować. Na pewno cała drużyna Austrii będzie mocno zmobilizowana przed konkursem w Hinzenbach. W tym zestawieniu nie można zapominać o reprezentantach Polski. O podium powinien walczyć Dawid Kubacki wraz z Piotrem Żyłą. W czołówce może też namieszać Maciej Kot, który powoli odzyskuje dobrą dyspozycje. Oprócz powyższej trójki Polaków, na skoczni zaprezentują się jeszcze: Kamil Stoch, Jakub Wolny i Paweł Wąsek. Niestety, w zawodach zabraknie Aleksandra Zniszczoła, który został zdyskwalifikowany w kwalifikacjach za nieprzepisowy kombinezon.

Pełna lista startowa zawodów

Konkurs rozpocznie się o godz. 15:30. Poprzedzi go seria próbna, która rozpocznie się godzinę wcześniej. Niestety, w żadnej polskiej stacji telewizyjnej nie zobaczymy zawodów na żywo. Retransmisja konkursu została zaplanowana na godz. 20:50 w Eurosporcie 2.

Źródło: Informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.