LGP w Hinzenbach: Daniel Huber zwycięża u siebie, Stefan Hula w szóstce

Daniel Huber

Daniel Huber

Austriak Daniel Huber triumfował na własnej ziemi podczas niedzielnych zmagań na skoczni normalnej w ramach cyklu Letniego Grand Prix. Drugie miejsce zajął Szwajcar Killian Peier, a trzecie Niemiec Karl Geiger. Najlepiej z biało-czerwonych spisał się Stefan Hula, który został sklasyfikowany w najlepszej dziesiątce konkursu.

Zmagania skoczków narciarskich w cyklu Letniego Grand Prix dobiegają końca. Dziś mężczyźni rywalizowani na normalnym obiekcie w austriackim Hinzenbach. Z najlepszej strony pokazał się reprezentant gospodarzy Daniel Huber, który zdecydowanie wyprzedził resztę stawki, skacząc 88 i 89 m. Drugi Szwajcar Killian Peier oddał najdłuższy skok konkursu w pierwszej serii – 91 m, ale ostatecznie stracił do niego 8 pkt (druga seria to tylko 86,5 m). Na trzeciej pozycji uplasował się Karl Geiger, ze stratą 8,4 pkt. Tuż za podium znalazł się lider klasyfikacji generalnej LGP Rosjanin Evgeniy Klimov (+9,4 pkt). Piątkę zamknął drugi z Austriaków Gregor Schlierenzauer (+9,5 pkt).

Szóste miejsce zajął najlepszy z Polaków Stefan Hula. Reprezentant Polski do podium stracił tylko 1,5 pkt. Za Hulą uplasował się trzeci z Austriaków Clemens Aigner. Ósmy był Stephan leyhe, dziewiąty Michael Hayboeck, a dziesiątkę zamknął drugi z naszych Dawid Kubacki. Dwunaste miejsce zajął Piotr Żyła, piętnaste Maciej Kot, dwudzieste drugie Kamil Stoch, a dwudzieste siódme Jakub Wolny. Teraz skoczkowie narciarscy przeniosą się do Niemiec. W Klingenthal zostanie zakończony cykl Letniego Grand Prix konkursem indywidualnym w środę.

Wyniki konkursu

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.