LGP w Hinterzarten: Seyfarth i Takanashi najlepsze podczas treningów, Polki poza czołówką

sara takanashi

sara takanashi

Na pierwszym treningu Letniego Grand Prix na skoczni w Hintezarten najlepsza okazała się reprezentantka gospodarzy Juliane Seyfarth, na drugim zaś Japonka Sara Takanashi. Dwie Polki, Kinga Rajda i Joanna Szwab, zostały sklasyfikowane poza czołową trzydziestką.

Zawody w Hinterzarten to pierwsze starcie kobiet podczas Letniego Grand Prix 2019. Na skoczni w Niemczech zostały rozegrane już treningi. Na pierwszym z nich najlepiej zaprezentowała się reprezentantka gospodarzy Juliane Seyfarth. 29-letnia skoczkini uzyskała odległość stu metrów i wyprzedziła drugą Japonkę Sarę Takanashi o 0,3 punktu. Trzecia była Słowenka Nika Kriznar (4,2 pkt do Seyfarth), czwarta Rosjanka Sofia Tikhonowa (7,9 straty pkt), a piąta Austriaczka Chiara Hoelzl (8,8 pkt). Ósmą notę uzyskała zwyciężczyni klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2018/2019 Norweżka Maren Lundby (14,3 pkt). Z Polek podczas pierwszej serii treningowej lepsza była Kinga Rajda. Podopieczna Łukasza Kruczka skoczyła na 81 m i zajęła trzydzieste pierwsze miejsce. Druga z biało-czerwonych, Joanna Szwab, uzyskała odległość 63,5 m i została sklasyfikowana na czterdziestej piątej lokacie.

Z drugiej serii treningowej zrezygnowały m.in. reprezentantki Niemiec Juliane Seyfarth i Katharina Althaus. Najlepszą notę uzyskała Sara Takanashi, która również skoczyła najdalej – na odległość 106, 5 metra. Druga była kolejna z Japonek Yuki Ito. 25-letnia zawodniczka do koleżanki z reprezentacji straciła 9,5 punktu. Na trzeciej pozycji uplasowała się Rosjanka Alexandra Kustowa (11,7 pkt do Takanashi). Czwarta była Chiara Hoelzl (13,4 pkt), a piąta Maren Lundby (14,4 pkt). Rajda zajęła trzydzieste czwarte (73 m), a Szwab trzydzieste piąte miejsce (72 m).

wyniki treningów

więcej informacji wkrótce…

źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.