LGP w Hinterzarten: Polacy bez liderów kadry A, Rajda i Szwab w stawce kobiet

Siedmiu Polaków i dwie Polki zobaczymy podczas zawodów Letniego Grand Prix w niemieckim Hinterzarten, które rozegrane zostaną w przyszły weekend. Nie pojadą tam liderzy kadry A, który jak zdradził po konkursie trener Michał Doleżal – będą trenować w Austrii. Konkursy w Niemczech to zatem spory sprawdzian dla podopiecznych Macieja Maciusiaka. 

W Hinterzarten wśród mężczyzn wystąpią Stefan Hula, Maciej Kot, Klemens Murańka, Tomasz Pilch, Aleksander Zniszczoł, Andrzej Stękała i Pawłeł Wąsek. W stawce kobiet zaprezentują się jeszcze podopieczne Łukasza Kruczka: Kinga Rajda i Joanna Szwab, co potwierdzał nam sam szkoleniowiec w Wiśle.

 – Pierwsza reprezentacja będzie wtedy trenowała w Austrii, gdzie pojadę wraz z pozostałymi skoczkami. Do Niemiec wybiera się Zbigniew Klimowski i sztab kadry B – wyjaśnił Michał Doleżal, który w tej kwestii postępuje inaczej niż jego poprzednik Stefan Horngacher, który chciał sprawdzić najmocniejszych skoczków w paru pierwszych konkursach Letniego Grand Prix.

W tym roku pomiędzy kadrami A i B panuje jednak lepsza atmosfera i nawiązuje się obiecująca współpraca.  – Staramy się komunikować i pracować razem, co ma przynosić dobre skutki – opisywał czeski trener kadry A Polaków.

Rywalizacja w Hinterzarten zamknie się w dwóch dniach. W piątek odbędą się oficjalne treningi i kwalifikacje, a także konkurs kobiet. W sobotę czeka nas indywidualna potyczka u mężczyzn oraz rywalizacja drużyn mieszanych.

Źródło: PZN/ informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.