LGP w Hinterzarten: Eisenbichler najlepszy w serii próbnej, Zniszczoł i Stękała w szóstce

Markus Eisenbichler okazał się najlepszy podczas serii próbnej do konkursu indywidualnego Letniego Grand Prix w Hinterzarten. Stephan Leyhe był drugi, a Karl Geiger trzeci. W czołowej szóstce znalazło się dwóch Polaków – Aleksander Zniszczoł oraz Andrzej Stękała.

Cztery pierwsze miejsca w serii próbnej do zawodów indywidualnych LGP w Hinterzarten zajęli reprezentanci Niemiec. Pierwszy był Markus Eisenbichler, który jako jedyny uzyskał odległość stumetrową. Na drugiej pozycji został sklasyfikowany Stephan Leyhe, skacząc na 96,5 m, na trzeciej Karl Geiger (98,5 m), a na czwartej Constantin Schmid (97,5 m). Na kolejnych lokatach uplasowali się Polacy – Aleksander Zniszczoł, który uzyskał drugą odległość serii próbnej – 99 metrów, zajął piąte miejsce, natomiast Andrzej Stękała był szósty (98,5 m). W dziesiątce znaleźli się również Japończycy: Shohei Tochimoto i Naoki Nakamura, Kazach Sergiej Tkaczenko oraz Czech Vojtech Stursa.

Pozostali Polacy spisali się przyzwoicie. Maciej Kot skokiem na odległość 95 metrów zajął czternaste miejsce, Paweł Wąsek był szesnasty (94,5 m), Klemens Murańka dwudziesty pierwszy (89 m), a Stefan Hula dwudziesty szósty (90,5 m). Najgorzej spisał się sklasyfikowany na trzydziestej czwartej pozycji Tomasz Pilch. 18-latek skoczył na zaledwie 81 metr. Pierwsza seria konkursowa  ma rozpocząć się o godz. 18:20.

wyniki serii próbnej

źródło: informacja własna

Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.