LGP w Hakubie: Sato, Tochimoto i Klimow najlepsi na oficjalnych treningach

12:21, 23.08.2018 Jakub Balcerski Aktualizacja: 12:30, 23.08.2018

Zakończyły się pierwsze serie treningowe przed konkursami Letniego Grand Prix w japońskiej Hakubie. Zdominowali je reprezentanci gospodarzy - pierwszą wygrał Yukiya Sato, a drugą Shohei Tochimoto. Zwycięstwo w trzeciej dołożył natomiast Rosjanin Jewgienij Klimow. Obaj Polacy - Andrzej Stękała i Krzysztof Biegun - zaprezentowali się bardzo słabo.

W pierwszym treningu najlepszy okazał się Yukiya Sato. Reprezentant Japonii uzyskał 128,5 metra, co pozwoliło na wyprzedzenie o 2,7 punktu Austriaka Daniela Hubera (130 metrów) i o 3,7 punktu Rosjanina Jewgienija Klimowa (128,5 metra). W najlepszej "10" znalazło się aż 5 zawodników gospodarzy konkursów w Hakubie. Zabrakło w niej za to skoczków z Polski, którzy po bardzo słabych próbach znaleźli się w 4 i 5 "10" klasyfikacji - Andrzej Stękała (102,5 metra) uplasował się na 37, a Krzysztof Biegun (91 metrów) ostatnim, 41 miejscu.

Druga seria padła łupem Shohei Tochimoto. Japończyk po skoku na 134,5 metra wygrał przed swoim rodakiem Ryoyu Kobayashim (127 metrów) i Szwajcarem Gregorem Deschwandenem (123,5 metra). Ponownie kiepski występ zaliczyli w niej Polacy - dopiero 30 był Andrzej Stękała (112 metrów), a rywalizację na 40, ponownie ostatnim miejscu zakończył Krzysztof Biegun (98,5 metra). W serii nie wystartował Daiki Ito.

Podczas trzeciej serii zawodnikom nieco bardziej przeszkadzały warunki wietrzne. Najlpiej poradził sobie z nim wspominany wcześniej Jewgienij Klimow, który skoczył 132,5 metra. Na drugiej pozycji uplasował się Austriak Daniel Huber (128 metrów), a najlepszą "3" dopełnił Junshiro Kobayashi (129 metrów). Znów zupełnie słabą formę potwierdzili Stękała oraz Biegun. Ten pierwszy skoczył 104 metry i skończył trening na 34 miejscu, a Krzysztof Biegun (87,5 metra) po raz trzeci zajął ostatnie miejsce - tym razem 39, nie mając nawet jednego punktu w nocie łącznej. W serii ponownie udziału nie wziął Daiki Ito, a także Ryoyu Kobayashi.

PEŁNE WYNIKI

Jutro na obiekcie zaplanowano serię próbną o godzinie 10:30 oraz pierwszy konkurs indywidualny, który rozpocznie się o 11:30.

Źródło: fis-ski.com/informacja własna