LGP w Hakubie: Ryoyu Kobayashi i Japończycy zdominowali serię próbną

Japończyk Ryoyu Kobayashi zdominował serię próbną przed piątkowymi zawodami Letniego Grand Prix w Hakubie. Najlepszy zawodnik minionej zimy powraca do skakania w swoim rodzimym kraju, potwierdzając świetną dyspozycję także i teraz. W czołowej “6” klasyfikacji znalazło się jeszcze 4 jego kolegów z reprezentacji. 

Nad drugim kolegą z reprezentacji Keichim Sato (127 metrów), który osiągnął notę 79,7 punktu, Ryoyu Kobayashi (133 metry) miał przewagę aż 10,3 punktu. Jako trzeci w klasyfikacji zameldował się Rosjanin Jewgienij Klimow (128 metrów). W czołowej “6” ostatecznie zameldowało się aż 5 zawodników z “Kraju Kwitnącej Wiśni” – 4. był Daiki Ito (130 metrów), 5. Yukiya Sato (125,5 metra), a 6. Naoki Nakamura (124 metry).

Najlepszym z Polaków w serii próbnej okazał się Klemens Murańka (118 metrów), który skończył na 12. pozycji. Trzy miejsca za nim zameldował się Andrzej Stękała (118 metrów). Jako 22. sklasyfikowano Pawła Wąska (111,5 metra), 37. Kacpra Juroszka (107 metrów), a 38. Olka Zniszczoła (105,5 metra).

PEŁNE WYNIKI

Początek dzisiejszego konkursu na japońskich, olimpijskich obiektach już za kilka minut. Zawody w Hakubie dalszy ciąg będą miały jutro – dzień rozpocznie się kwalifikacjami o 10:30, a godzinę później ma ruszyć pierwsza seria sobotniej rywalizacji indywidualnej.

Źródło: fis-ski.com/ informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.