LGP w Czajkowskim: W treningu najlepszy Evgeniy Klimov

Dzisiejsze kwalifikacje z powodu złych warunków atmosferycznych zostały zastąpione jedną serią treningową na skoczni HS102. Właśnie w tej serii najlepszy okazał się Evgeniy Klimov. Drugie miejsce zajął Gregor Deschwanden, a trzeci był Anze Lanisek.  

Evgeniy Klimov był najlepszy w dzisiejszym treningu przed pierwszą serią zawodów z cyklu Letniej Grand Prix w Czajkowskim. Reprezentant Rosji poszybował na 100 metr. Na drugiej pozycji znalazł się zawodnik pochodzący ze Szwajcarii – Gregor Deschwanden, który uzyskał 99 metrów. Z kolei trzecie miejsce należało do wczorajszego triumfatora konkursu, czyli do Anze Laniska. Słoweniec skoczył 101.5 metra. Czwarty był Florian Altenburger.

Najlepiej z grona reprezentantów Polski poradził sobie Bartosz Czyż (95.5 m), który został sklasyfikowany na lokacie 18. Andrzej Stękała (87 m) uplasował się na miejscu 45, Paweł Wąsek (90 m) znalazł się na pozycji 46, a Krzysztof Biegun (85 m) zajął miejsce 49. Najgorzej wypadł Krzysztof Miętus (85.5 m), który był ostatecznie 51.

O 13:00 rozpocznie się pierwsza seria zawodów w Czajkowskim, do której przystąpią wszyscy zgłoszeni zawodnicy.

Pełne wyniki treningu

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.