LGP w Czajkowskim: W konkursie zwycięża Anze Lanisek

Niestety z powodu złych warunków atmosferycznych udało się przeprowadzić tylko jedną serię. Zwycięstwo w ostatnim konkursie w Czajkowskim przypadło Anze Laniskowi. Drugą lokatę zajął Junshiro Kobayashi, a trzeci był Evegniy Klimov. 

Wiatr w Czajkowskim nie dał za wygraną i organizatorom nie udało się przeprowadzić dwuseryjnego konkursu. Zatem dziś ponownie triumfował Anze Lanisek. Reprezentant Słowenii poszybował na 109.5 metr, co dało mu aż 129.2 punktów. W ten sposób również został on aktualnym liderem klasyfikacji generalnej Letniej Grand Prix. Na drugim miejscu znalazł się Junshiro Kobayashi, który wylądował na 105 metrze i do lidera stracił aż 10.6 oczek. Z kolei trzecią lokatę zajął Evegniy Klimov. Rosjanin skoczył 103 metry, gromadząc na swoim koncie 113.4 punktów. Czwarty był Kenneth Gangnes.

Najlepiej z grona reprezentantów Polski wypadł Paweł Wąsek (97 metrów), który został sklasyfikowany na lokacie 27. Są to też pierwsze w karierze punkty w klasyfikacji Letniej Grand Prix dla skoczka z Polski. Krzysztof Miętus (93.5 m) uplasował się na miejscu 38, Andrzej Stękała (91.5 m) znalazł się na pozycji 43, a Krzysztof Biegun (85.5 m) był ostatecznie 52. Niestety Bartosz Czyż został zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon.

Pełne wyniki zawodów

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.