LGP w Czajkowskim: Klimow, Kranjec i Tepes najlepsi na treningach

Jewgienij Klimow, Robert Kranjec i Jurij Tepes okazali się najlepsi podczas treningów skoczków narciarskich przed zawodami Letniego Grand Prix w Czajkowskim. Polacy nie startują w Rosji.

Jewgienij Klimow okazał się najlepszy podczas pierwszego treningu skoczków narciarskich przed zawodami Letniego Grand Prix w Czajkowskim. Lider cyklu uzyskał aż 138 metrów. Ta próba z pewnością wlała nadzieję w serca miejscowych kibiców, którzy liczą na zwycięstwo swojego rodaka. Drugie miejsce zajął Kevin Bickner. Amerykaninowi zmierzono 131,5 metra. Stracił on jednak do Rosjanina blisko dziesięć punktów. Trzecią pozycję zajął Yukiya Sato z Japonii z odległością (132,5 metra). Dobrze spisali się także Pius Paschke z Niemiec (129,5 metra), a także kolejni przedstawiciele gospodarzy, czyli Dmitrij Wasiljew (129,5 metra) i Michaił Nazarow (130,5 metra).

Drugi trening to już popis doświadczonego Roberta Kranjca, który z dwunastej belki startowej skoczył aż 142 metry. Tym razem w czołowej trójce nie było Jewgienija Klimowa (132 metry, 6. miejsce), ale znalazł się w niej inny Rosjanin. Drugi był bowiem Denis Korniłow, który uzyskał trzy metry mniej od Kranjca. Pius Paschke był trzeci po skoku 139,5 metra (13. belka). Michaił Nazarow  zajął czwarte miejsce (137,5 m) a za nim znalazł się Sergiej Tkaczenko (136 m).

W ostatniej serii treningowej, która odbyła się zamiast kwalifikacji, najlepiej spisał się Jurij Tepes. Słoweńcowi zmierzono 135 metrów. Drugi ponownie tego dnia był Kevin Bickner. Reprezentant Stanów Zjednoczonych w oddał najdłuższy skok serii na odległość 136 metrów. Najlepszą trójkę zamknął faworyt gospodarzy Jewgienij Klimow (129,5 m). Tuż za najlepszą trójką znaleźli się kolejno Junishiro Kobayashi (130 m), Michaił Nazarow (131 m) i Dimitrij Wasilliew (123,5 m).

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.