LGP w Czajkowskim: Gangnes i Lanisek brylują na treningach

Norweg Kenneth Gangnes i Słoweniec Anze Lanisek okazali się być najlepszymi zawodnikami podczas dwóch serii treningowych rozgrywanych przed piątkowymi kwalifikacjami zawodów Letniej Grand Prix na kompleksie Śnieżynka w Czajkowskim. W Rosji niestety nie najlepiej radzą sobie, jak do tej pory Biało-Czerwoni. Najlepsi z naszych skoczków zmieścili się jedynie w drugiej “10”.

I seria dzisiejszych zmagań przed kwalifikacjami zakończyła się z Anze Laniskiem zajmującym pierwsze miejsce. Słoweniec skoczył aż 135 metrów, co jak do tej pory jest najlepszą odległością dnia na rosyjskim obiekcie. Za nim znalazł się Mikhail Nazarow (132 metry) – nadzieja gospodarzy zawodów. Najlepszą trójkę sesji dokończył Norweg Robert Johannson, uzyskując 131,5 metra. Najlepszym z Polaków okazał się, będący na 20 pozycji Krzysztof Miętus ze skokiem na 123 metry. 5 pozycji niżej sklasyfikowano Bartosza Czyża (122 metry), a reszta Polaków wysłanych do Sbornej zakończyła zmagania w dalszej części stawki – Andrzej Stękała (113,5 metra) na 42, Paweł Wąsek (107 metrów) 52 i Krzysztof Biegun (108,5 metra) 53 miejscu.

W II serii triumfował Kenneth Gangnes. Pierwszą lokatę dała mu uzyskana z 16 belki odległość 128 metrów. Za nim znalazł Lanisek, który w swoim skoku poleciał 2 metry bliżej. Najlepszą trójkę zamknął rodak zwycięzcy – Johann Andre Forfang – z próbą na 128,5 metra. Tym razem jako najwyżej sklasyfikowany Polak w wynikach figuruje Bartosz Czyż – 122 metry i 19 miejsce. 30 pozycja należała do Krzysztofa Miętusa (113 metrów), a trzech pozostałych reprezentantów naszego kraju podobnie, jak parędziesiąt minut wcześniej znaleźli się trochę dalej w stawce – Krzysztof Biegun (112 metrów) na 36, Andrzej Stękała (111 metrów) 45 oraz Paweł Wąsek (99 metrów) 52 pozycji.

PEŁNE WYNIKI

W Czajkowskim rozpoczęły się już kwalifikacje, sobotnie zawody rozpoczną się o godzinie 15:00 czasu polskiego.

Źródło: fis-ski.com/ inf.własna

 

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.