LGP w Courchevel: Triumf Klimowa, Kantyka i Pilch z dyskwalifikacją

fot. P. Ślezińska

Za nami czwarty konkurs indywidualnym zaliczany do tegorocznego cyklu Letniego Grand Prix w skokach narciarskich. Najlepszy w Courchevel był Evgeniy Klimow. Drugie miejsce zajął Daniel Huber, a trzecie Roman Koudelka. Do rundy finałowej awansował tylko Przemysław Kantyka, jednak został on zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon. 

Po pierwszej serii we francuskim Courchevel na prowadzeniu znalazł się Evgeniy Klimow. Reprezentant Rosji poszybował na 132 metr, co dało mu 124.6 oczek. Druga lokata należała do Daniela Hubera, który skoczył 128.5 metra i do lidera tracił 7.9 punktu. Z kolei na trzecim miejscu znalazł się Stefan Kraft. Austriak wylądował na 123.5 metrze, a na jego koncie znalazło się 115.1 oczek. Czwarty był Yukiya Sato (131 m), a piąty Timi Zajc (125 m). Do rundy finałowej awans udało uzyskać się jedynie Przemysławowi Kantyce. Podopieczny Macieja Maciusiaka po locie na 118 metr został sklasyfikowany na pozycji 23. Bliski awansu był Andrzej Stękała (114 m), który zmagania w Courchevel zakończył na miejscu 31. Aleksander Zniszczoł (109.5 m) uplasował się na lokacie 41, a Paweł Wąsek (104 m) był 46. Z kolei Tomasz Pilch został zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon.

Ostatecznie triumf w czwartym konkursie zaliczanym do cyklu Letniego Grand Prix przypadł Klimowowi. Rosjanin wylądował na 129 metrze, a na jego koncie pojawiło się 259.9 punktów. Na drugim miejscu uplasował się Daniel Huber. Reprezentant Austrii tym razem poszybował na 133.5 metr i do lidera stracił 5.6 oczek. Trzecia lokata przypadła Romanowi Koudelce, który skoczył 130 metrów i w sumie uzbierał on 247.9 punktów. Czwarty był Timi Zajc (128.5 m), a piąty Yukiya Sato (127.5 m). Pech w Courchevel nawet na chwilę nie opuścił reprezentantów Polski, gdyż Przemysława Kantykę spotkał taki sam los, jak Pilcha czy Czyża i został on zdyskwalifikowany za kombinezon tuż po oddaniu swojej próby.

Pełne wyniki zawodów

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.