LGP w Courchevel. Marita Kramer bezkonkurencyjna w serii próbnej

17:12, 06.08.2021 Stanisław Zyga Aktualizacja: 17:51, 06.08.2021

Austriaczka Marita Kramer nie dała swoim rywalkom żadnych szans i z dużą przewagą zwyciężyła w serii próbnej przed konkursem LGP w Courchevel. Drugie miejsce zajęła jej rodaczka, Eva Pinkelnig. Skład podium uzupełniła Ema Klinec ze Słowenii.

Za nami seria próbna przed konkursem LGP kobiet w Courchevel we Francji. Zdecydowanie najlepiej spisała się Marita Kramer. Austriaczka oddała skok na odległość 137 metrów, czyli dokładnie tyle ile wynosi oficjalny męski rekord skoczni Kamila Stocha. Nasz mistrz ustanowił ów rekord podczas zawodów w 2011 roku. Drugie miejsce w serii próbnej zajęła Eva Pinkelnig, która przegrała ze swoją rodaczką o ponad 25 punktów. Na trzeciej pozycji uplasowała się Ema Klinec ze Słowenii.

Serii próbnej towarzyszył kręcący wiatr pod narty, który sprawił, że rywalizacja była mocno loteryjna. Tylko 19 zawodniczek zdołało zapisać na swoim koncie jakiekolwiek punkty. Dokładnie taka sama liczba skoczkiń uplasowała się ex aequo na 20 pozycji z zerowym dorobkiem punktowym. Wśród nich znalazła się, między innymi, Kinga Rajda, która będzie naszą jedyną reprezentantką w piątkowym konkursie. Nicole Konderla odpadła wcześniej w kwalifikacjach. Ze startu w serii próbnej zrezygnowały dwie Niemki, Katharina Althaus i Juliane Seyfarth. Początek konkursu głównego o godzinie 18.