maciej-kot

Maciej Kot i Dawid Kubacki oddali najlepsze skoki podczas treningów przed zawodami Letniego Grand Prix w Hinzenbach. W drugim treningu na podium znalazło się też miejsce dla Kamila Stocha. Od 19 w Hinzenbach trwają kwalifikacje.

W pierwszym treningu Kot skoczył 90 metrów. Dało mu to pewne prowadzenie nad drugim Michaelem Hayboeckiem (89 metrów). Trzecie miejsce zajął Dawid Kubacki, którego próba wyniosła 88,5 metra. W pierwszej szóstce znaleźli się ponadto Andreas Wellinger, Peter Prevc i Andreas Wank. Jeżeli chodzi o pozostałych Polaków to najlepiej spisał się Kamil Stoch, zajmując 15. miejsce po skoku na 86 metrów. Klemens Murańka był 24., a Stefan Hula uplasował się pozycję niżej.

W drugim treningu zwycięstwo padło łupem Dawida Kubackiego. Polak uzyskał 89 metrów. Ponownie drugi był Michael Hayboeck, a na trzecie miejsce wspiął się Kamil Stoch. Tuż za podium uplasował się Maciej Kot, a czołową szóstkę uzupełnili Markus Schiffner i Taku Takeuchi. Kolejnym z Polaków, który uzyskał dobry wynik był Stefan Hula, który znacznie poprawił się w drugim treningu. Skok na 86,5 metra dał mu czternastą pozycję. Kolejni dwaj Polacy zameldowali się w trzeciej dziesiątce – Klemens Murańka był 27., a Piotr Żyła dwudziesty dziewiąty.

Aktualnie w Hinzenbach rozgrywane są kwalifikacje do jutrzejszego konkursu. Czy znowu zobaczymy Polaków na czele klasyfikacji?

Źródło: informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.