LGP: Treningi w Wiśle dla Krafta i Prevca

16:56, 21.07.2016 Mateusz Król Aktualizacja: 18:16, 21.07.2016

stefanhula2

Stefan Kraft i Peter Prevc wygrali treningi poprzedzające dzisiejsze kwalifikacje przed sobotnim konkursem indywidualnym. Najlepszymi polakami w obu seriach byli: Dawid Kubacki i Stefan Hula.

Austriak - Stefan Kraft po skoku na 130 metr, mógł cieszyć się z wygranej w pierwszym treningu na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle - Malince. Na drugim miejscu uplasował się rozpoczynający tegoroczną przygodę z FIS Grand Prix - Peter Prevc. Zdobywca Kryształowej Kuli za Puchar Świata 2015/2016 w swojej próbie uzyskał 129 metrów. Trzeci był Anders Fannemel (128,5 metra).

Najlepszym z reprezentantów Polski w pierwszej serii treningowej był Dawid Kubacki, który lądował na 126 metrze, co w ostateczności dało mu siódmą pozycje. Lider klasyfikacji generalnej FIS Grand Prix - Maciej Kot po skoku na 123,5 metra, musiał zadowolić się 11 miejscem. Tuż za nim uplasował się Kamil Stoch (122 metry). Klemens Murańka (122,5 metra) został sklasyfikowany na 18 lokacie. Stefan Hula oddał skok na odległość 117,5 metra i zajął 23 miejsce ex aeuquo z Simonem Ammannem (120,5 metra). Andrzej Stękała (119,5 metra) był 26.

52 - Jakub Wolny - 106,5 metra.

W drugim treningu Peter Prevc pokazał swoim rywalom, że zamierza liczyć się w sobotnich zawodach. Triumfator minionego Pucharu Świata w swojej drugiej próbie uzyskał 124,5 metra, co dało mu pierwsze miejsce. Drugi był kolega Prevca z reprezentacji Słowenii - Jurij Tepes (127,5 metra). Ponownie trzecie miejsce wywalczył Anders Fannemel (123 metry).

Na uwagę zasługuję fakt, że belka startowa była kilka razy zmieniana. Zawodnikom szczególnie tym z drugiej połówki stawki były odejmowane punkty za wydłużony rozbieg. Tym razem najlepszym Polakiem został Stefan Hula, który lądował na 125 metrze. Na 10 miejscu uplasował się Jan Ziobro (123 metry). Maciej Kot (124,5 metra) i Klemens Murańka (123,5 metra), zajęli odpowiednio pozycje 12 i 13. Kamil Stoch wylądował dokładnie w tm samym miejscu, co w pierwszej serii treningowej. Jednak, miejsce uzyskał zdecydowanie gorsze gdyż tym razem był 15. Dawid Kubacki oddał skok na odległość 118,5 metra i zajął 22 miejsce. Na 24 lokacie sklasyfikowany został Piotr Żyła (121 metrów).