LGP Pań w Frenstacie: Yuki Ito wygrała kwalifikacje

Yuki Ito okazała się najlepsza w kwalifikacjach przed pierwszym konkursem Letniego Grand Prix w Frenstacie. Japonka skoczyła 96 m. W konkursie zobaczymy jedną reprezentantkę Polski.

Ito uzyskała łączną notę 105 pkt. Druga Irina Avvakumova (94 m) straciła do niej 0,9 pkt. Podium uzupełniła Maren Lundby. Norweżka uzyskała 89 metrów. Czwarta była Juliane Seyfarth z identyczną odległością, co Lundby. Piątą pozycję zajęła Japonka Kaori Iwabuchi (91 m), a szósta była Włoszka Manuela Malsiner (86 m), ex aequo z Luisą Goerlich (90 m). Niespodziewanie zdyskwalifikowana została liderka Letniej Grand Prix, Sara Takanashi.

Do walki o awans do konkursu stanęły dwie Polki. Trudna sztuka udała się jednak tylko jednej z nich. Anna Twardosz zajęła 39. miejsce w kwalifikacjach po skoku na 73,5 metra i będzie reprezentować Polskę w konkursie. Kinga Rajda skoczyła zaledwie 64 m, co dało jej 48. pozycję.

Skoczkinie powalczą o punkty LGP już dzisiaj po południu. Seria próbna zaplanowana została na godzinę 15:30. 60 minut później rozpocznie się seria oceniana.

Pełne wyniki

Źródło: informacja własna

 

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.