LGP: Końcowe zawody wygrywa znowu Maciej Kot

kamil-stoch

Konkurs w Klingenthal był już ostatnim z Letniego Grand Prix. Dzięki świetnym występom podczas letnich zmagań Maciej Kot wywalczył triumf w całym cyklu. Podczas zmagań w Niemczech po raz kolejny wygrał, pieczętując zwycięstwo.

Do serii finałowej zakwalifikowało się pięciu z siedmiu Polaków. Piotr Żyła ukończył zmagania na 26. miejscu, Stefan Hula na 21. miejscu, aż trzech zawodników uplasowało się w pierwszej dziesiątce, Dawid Kubacki dzięki skokom na 131,5 metra oraz 126 metrów ukończył zmagania na 7. miejscu. Kamil Stoch po skokach na 131 i 132 m. wskoczył na drugie miejsce na podium jednocześnie zajmując trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Maciej Kot z przewagą prawie 30 punktów wygrał konkurs. Jakub Wolny i Klemens Murańka nie zdobyli żadnych punktów plasując się na miejscach 38. i 39.

Na trzecim miejscu na podium zmagania ukończył Peter Prevc, który po pierwszej serii był dziesiąty. Warto nadmienić, iż triumfator Letniego Pucharu Kontynentalnego, Markus Eisenbchler, zawody ukończył na 5. miejscu.

Pełne wyniki

źródło: informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.