LGP kobiet we Frenstacie: Wygrana Takanashi

fot. Irek Trawka

fot. Irek Trawka

Za nami drugi konkurs indywidualny w czeskim Frenstacie zaliczany do cyklu Letniego Grand Prix kobiet. Dziś triumf przypadł ponownie Sarze Takanashi. Druga była Yuki Ito, a trzecia Maren Lundby.

Po pierwszej serii na prowadzeniu znalazła się Sara Takanashi. Reprezentantka Japonii poszybowała na 98 metr, a na jej koncie znalazło się 118.6 oczek. Na drugim miejscu uplasowała się Maren Lundby. Norweżka skoczyła 97 metrów i do liderki traciła 1.4 punktu. Z kolei trzecia lokata należała do Yuki Ito, która wylądowała na 95.5 metrze, co dało jej 115 oczek. Czwarta była Yuka Seto (100 m), a piąta Katharina Althaus (95 m).

Ostatecznie triumf po raz kolejny przypadł Sarze Takanashi. Japonka w serii finałowej wylądowała 102.5 metrze, co dało jej w sumie 253.1 punktów. Druga pozycja przypadła Yuki Ito, która skoczyła 100 metrów i do liderki ostatecznie straciła aż 8 oczek. Na trzeciej lokacie została sklasyfikowana Maren Lundby. Reprezentantka Norwegii poszybowała na 98 metr, a na jej koncie znalazło się 243.8 punktów. Czwarta była Juliane Seyfarth (99.5 m), piąta Jacqueline Seifriedsberger (97.5 m), a szósta Katharina Althaus (96.5 m).

Pełne wyniki zawodów

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.